Masáže Hradec Králové
Masáž má pozitivní vliv na celkový stav našeho těla, řeší mnoho zdravotních problémů a posiluje a regeneruje naše tělo i duši. Pravidelné masáže jsou velmi dobrým doplňkem fyzické aktivity. Zlepšuje naši výkonnost a zvýšením svalové vytrvalosti působí proti vedlejším účinkům cvičení (ztuhlost, bolest) a urychluje regeneraci svalů po cvičení.
Masáž jako regenerace organismu a relaxace duše
Masáž je vhodná při rekonvalescenci po různých onemocněních, úrazech a operacích. Při chronických revmatických onemocněních. Při některých onemocněních pohybového aparátu, při některých chronických onemocněních dýchacích cest (nutná zpráva ošetřujícího lékaře). Masáž je vhodná také při jizvách po popáleninách, vadném držení těla (skolióza, kyfóza), paraplegii, zácpě (pokud není chronická).
Biostimulační laser jako doplněk léčebného procesu nebo v případě, že masáž není možná
V některých případech, kdy masáž nelze provést, lze použít biostimulační laser nebo doplnit léčebný proces.
Biostimulační laser nebo laserová terapie a LLLT
Biostimulační laser je unikátní - neinvazivní, šetrná a bezbolestná léčba bolesti pohybového aparátu. Hlavním přínosem laserové terapie je rychlá a dlouhodobá úleva od bolesti (akutní i chronické) a obnovení rozsahu pohybu, ale především rychlejší a nekomplikované hojení ran. Mezi běžné aplikace laseru patří: syndrom karpálního tunelu, tenisový loket, bolest ramene, artritida kyčelního kloubu atd. S jeho pomocí můžeme zabránit vzniku keloidních jizev, snížit zánět a otok. Tato léčebná metoda využívá správné vlnové délky spektra viditelného světla k dosažení přirozené regenerace tkání a buněk v těle. Výsledkem je správná stimulace a prokrvení těla a zlepšení okysličení. Laserové světlo také ničí choroboplodné zárodky tím, že působí protizánětlivě.
Více o laserové terapii a LLLT najdete v sekci. Laser theraphy
Klasická a relaxační masáž, masáž proti bolesti zad, před nebo po sportovním výkonu
Hlavním účinkem klasické masáže je uvolnění napjatých svalů a úleva od bolesti.
Pravidelnou masáží těla a nejvíce namáhaných oblastí je možné předcházet vážným zdravotním problémům způsobeným zanedbáváním potřeb vlastního pohybového aparátu. Pravidelnou masáží se můžete dlouhodobě zbavit bolesti.
Léčebné účinky spočívají nejen v uvolnění svalů, ale také v podpoře proudění energie v našem těle. Obnovený tok energie zklidňuje, takže klient pociťuje úžasné uvolnění a mimořádně příjemné pocity. Starosti a stresy samovolně odplouvají. Jemná masáž navozuje pocit bezpečí. Proto je tato masáž ideálním prostředkem v boji proti nepříznivým účinkům stresu.
Někteří lidé mají rádi větší tlak, a proto si klient sám zvolí, zda chce intenzivnější klasickou masáž, nebo relaxační masáž. Podle toho, jak mu to vyhovuje. Masáž není nikdy určena k tomu, aby bolela.
Před nebo po sportovním výkonu, zamezení svalové horečky, stimulace svalů. Masáž je intenzivnější, rychlejší. Používají se různé emulze, horké, studené nebo masážní oleje.
Nebo jemnější masáž, která je měkčí, intenzita podle potřeb a přání klienta a je také více relaxační než sportovní masáž, používají se emulze nebo oleje na podporu hojení svalů.
Je to vaše první masáž?
Pokud jdete na masáž poprvé, rozhodně se nemusíte ničeho obávat. Věřím, že si masáž užijete a uvolníte se.
- Pokud to situace dovolí, je vhodné se před masáží osprchovat. Svaly se uvolní a prohřejí. Kožní póry se otevřou a kvalitní masážní přípravek se vstřebá do pokožky, kterou by bylo škoda smýt hned po masáži. Po masáži je nutné dodržovat odpočinek a pitný režim. Vyhýbejte se alkoholickým nápojům.Snažte se udržovat tělo v teple. Svaly se mohou stáhnout a ztrácí se smysl masáže. Po masáži se osprchujte nejdříve po 2h.
- Před zahájením masáže vyplníme kartu klienta, abychom zjistili, zda nemáte nějaké kontraindikace. Pokud si nejste jisti, zda můžete na masáž přijít, poraďte se se svým lékařem. Před masáží Vás požádám o podepsání čestného prohlášení, že mi nebyly zatajeny žádné kontraindikace.
- Vysvětlím vám, jak masáž probíhá. - Prosím, sundejte si všechny šperky a hodinky, aby nedošlo k poranění vás i maséra a abyste se vyhnuli jakémukoli tlaku během masáže. - Pokud je vám nepříjemné ležet nebo pokud je vám některý z hmatových vjemů během masáže nepříjemný, nestyďte se to říct, pohodlí klienta je na prvním místě.
- Jeden až dva dny po masáži můžete pociťovat mírnou únavu. To je naprosto v pořádku, tělo vyplavuje toxické látky a při pravidelných masážích je pak dosaženo fyzické i duševní rovnováhy.
- Potřebujete-li si během masáže odskočit na toaletu nebo pociťujete-li žízeň, neváhejte se zeptat. Chcete-li během masáže spát, nebráníte se tomu. Pro maséra je to projev důvěry a nejlepší odměna.
- Po masáži se na masírované části těla mohou objevit červené skvrny. To je v pořádku. Překrvené svaly se krásně prokrví a červené skvrny brzy zmizí.
- Přibližně 1-2 hodiny před masáží prosím nejezte sytá jídla. Malá svačinka není na škodu.
Manuální lymfodrenáž / lymfatická masáž
Manuální lymfodrenáž je speciální jemná hmatová technika působící na lymfatický systém. Má hluboce sedativní, analgetický a spasmolytický účinek na krevní a lymfatický oběh. Posiluje absorpční a transportní funkce lymfatického systému a zvyšuje jeho průtok. Podporuje odtok přebytečné tekutiny z tkání a odvádí makromolekulární látky zpět do krve prostřednictvím lymfatického systému. Z hlediska celého organismu má tato metoda výrazný očistný a ozdravný účinek. Zlepšení funkce lymfatického systému vede k důkladnějšímu a rychlejšímu odstraňování odpadních produktů látkové výměny, toxinů, imunokomplexů, bakterií, odumřelých a patologických buněk a dalších škodlivých látek. Zintenzivňuje se produkce a transport imunitních buněk, což má za následek vyšší obranyschopnost organismu.
Z estetického hlediska manuální lymfodrenáž zpomaluje procesy a projevy stárnutí kůže a podkoží. Série lymfodrenáží může ovlivnit tvarování těla, zejména estetický vzhled nohou - konturováním a zjemněním kontur se zvýrazní jejich modelace. Dobře provedená lymfodrenáž funguje vždy a u každého. Rychlost účinku závisí na míře případného poškození a změn v podkoží a na délce trvání problému. To určuje optimální frekvenci lymfodrenáže. Vždy je vhodné individuální posouzení, stejně jako volba dalších pomocných metod. Jako udržovací nebo preventivní léčba je doporučená frekvence lymfodrenáže přibližně jednou měsíčně, ale pravidelně. Na začátku léčby problému se doporučuje intenzivnější frekvence 1-2krát týdně. Manuální lymfodrenáž lze provádět také denně v týdenním bloku a lze ji kombinovat s přístrojovou lymfodrenáží.
Kosmeticko-regenerační indikace a účinky lymfodrenáže:
- Urychluje regeneraci tkání, usnadňuje prorůstání lymfatických cév do jizvy, snižuje otoky, bolest, napětí, zkracuje dobu rekonvalescence.
- Základní péče při všech zeštíhlujících zákrocích - neinvazivních i invazivních, zahájení redukčních a detoxikačních diet.
- Léčba gynoidní obezity (metabolický syndrom Y) - zvýšené ukládání tuku v dolní polovině těla, umožňuje hubnutí v oblastech, které se brání redukci, odváděná lymfa obsahuje tuk, lymfatickým a krevním systémem se dostává do jater, kde se přeměňuje na glykogen (energetická rezerva organismu).
- Prevence a zpomalení stárnutí pokožky, prevence akné - stagnující odpadní látky mohou poškozovat kůži a podkožní buňky, k očistě pokožky dochází odstraněním odpadních látek.
- Otoky obličeje, váčky pod očima, po plastických operacích v oblasti obličeje a krku.
- Otoky dolních končetin - nadměrná zátěž nohou (pracovní a sportovní aktivity, dlouhé stání, sezení, cestování).
- Prevence s pozitivní rodinnou anamnézou (celulitida, žilní nedostatečnost, křečové žíly).
- Užívání hormonální antikoncepce - celulitida, lipedém.
- Sportovní medicína - drenáž před nebo po sportovním výkonu, snížení svalového napětí- rychlejší odvod kyseliny mléčné ze svalů.
- Regenerace, zvýšení imunity organismu a zlepšení metabolismu, kombinovaná lymfodrenáž, očistná kúra stravy = uvolnění a detoxikace organismu.
- Prevence migrén a bolestí hlavy
Kontraindikace lymfodrenáže:
- Akutní bakteriální nebo virové onemocnění - streptokokové infekce, virové onemocnění, horečka
- Akutní cévní onemocnění
- Hnisavé kožní rány
- Riziková těhotenství a těhotenství do třetího měsíce těhotenství
- Neléčený vysoký krevní tlak
- Otoky při onemocnění srdce, jater, ledvin
- Zvýšená funkce štítné žlázy
- Trombóza, zánět žil dolních končetin
- Všechny zhoubné nádory
- Detoxikuje organismus
- Odstraňuje bloky a ztuhlé svaly
- Přináší úlevu při astmatu, bronchitidě a kašli
- Má pozitivní vliv na zažívací potíže
- Zmírňuje problémy s močovým měchýřem
- Příznivě působí na lymfatický systém
- Vpadlé, vybočené obratle páteře
- Působí proti otokům a bolestem nohou
- Horečnaté stavy
- Otevřené rány
- Poruchy srážlivosti krve
- Gangréna (sněť)
- Trombóza
- Ekzém nebo jiné kožní vady
- Nádorová onemocnění
- Některé části těla během těhotenství
- Těžké stavy vyčerpání
- Stavy pod vlivem alkoholu a omamných látek
- Provést trakci (protažení) páteře
- Dopravit třezalkový olej přes kůži k meziobratlovým ploténkám - nejúčinnější prostředek prevence vysychání plotének
- Prevence poruch páteře
- Významně ovlivňuje fyzický i psychický stav, působí antidepresivně, snižuje stresovou reakci organismu
- Působí protizánětlivě
- Zlepšuje krevní oběh, metabolismus a vylučování moči
- Používá se jako masáž při bolestech páteře, regeneruje meziobratlové ploténky
- Hypericin (který třezalka obsahuje) může po pobytu na slunci způsobit fotosenzitivitu, což může mít za následek svědění nebo skvrnitost pokožky. Proto se 24 hodin po masáži třezalkovým olejem neopalujte
- Není vhodný pro starší osoby a zejména pokud trpíte odvápněním kostí
- Tato masáž je vhodná pro osoby, které trpí Bechtěrevovou chorobou
- Na stres
- Při chronických onemocněních
- Proti stárnutí
- Detoxikaci (odstraňuje toxiny z těla a aktivuje vnitřní orgány)
- Zlepšení prokrvení pokožky
- Pro nečistou pleť se sklonem k akné
- Revitalizuje celý organismus (vhodné při vyčerpání a slabosti způsobené stresem, nemocí, napětím, nervovými poruchami a úzkostí)
- Na bolesti kloubů, artrózu, artritidu a revmatismus
- Masáž stehen pomáhá redukovat celulitidu
Po každé léčbě se doporučuje používat po dobu několika hodin speciální kompresivní prádlo - legíny nebo kompresivní punčochy či punčocháče.
Baňkování / Masáž baňkami
Působení baňkování je vhodné k regeneračním masážím, k uvolnění svalových bolestí, k odstranění bolestivých blokád a k uvolnění ztuhlých kloubů. Baňkováním napomůžete uvolnění a regeneraci přetížených svalů a šlach a uvolnění velmi častých blokací mezi kůží a podkožím.
Jako detoxikační metoda může baňkování odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a má pozitivní vliv na funkci vnitřních orgánů. Baňkování se provádí přikládáním baněk na kůži. Baňka se přitiskne ke kůži, která je podtlakem vtahována dovnitř. Pokožka se rychle napne a zčervená. Tato metoda je bezpečná, cítíte pouze mírné napětí, jakoby tahání kůže. po prvním baňkování je možné, že na těle zůstanou v místě přiložení baněk "modřiny". Ty však nejsou nebezpečné a během několika dní zmizí. Zbarvení na kůži má různou intenzitu podle síly kontaminace toxiny. Během baňkování se tělo zahřívá a uvolňuje. Zrychlí se krevní oběh a tělo rychleji vyloučí škodlivé látky. Baňkování lze doporučit také při onemocnění. Při dýchacích potížích lze baňky přikládat na plíce a průdušky, čímž se zlepší dýchání. Baňkovat lze téměř celé tělo. Nejčastěji se baňky přikládají na záda. Baňkovat však lze i podbřišek, ramena, lokty, kyčelní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky. Jako po každé detoxikační masáži se tělo zabývá odstraňováním toxických látek. Reakce jsou u každého jiné. Může dojít k momentálnímu zhoršení a útlumu, nebo k rychlému zlepšení a euforii.
Účinky baňkování:
Kontraindikace:
Breussova masáž
Pokud se chcete odměnit, dopřejte si Breussovu masáž, která prospěje vaší páteři a meziobratlovým ploténkám.
Breussova masáž je účinná a jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné a psychické i duševní blokády.
Breussova masáž významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a je tak klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obvzláště v oblasti kříže a beder. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené nebo opotřebené ploténky, ale pouze zdegenerované. A ty se dají pravidelnou masáží obnovit.
Klienti ji vnímají velmi příznivě. Breussova masáž je také dobrý způsob, jak podpořit klidný spánek. Při masáži se využívá účinků přírodního třezalkového oleje a energizujících hmatů tak, aby se olej dostal co nejhlouběji.Ploténka je porézní houba, která je z 90% složená z vody. K dobré funkci tedy potřebuje nejen vodu (je potřebné dodržovat pitný režim), ale také výživu. Ploténky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná.
Breussovou masáží páteře se různými speciálními hmaty vlastně oddělují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.
Po jemné masáži se na páteř přiloží hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizacování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.
Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolesti zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.
Breussova masáž je možné provádět jako samostatnou masáž, ale ideální je v kombinaci s Dornovou metodou, kde se provádí v závěru samotné terapie.
Breussova masáž je i často s úspěchem používána i před vlastním napravováním páteře. Jemná masáž uvolní svalové napětí a posunuté hrudní či bederní obratle mohou být tak často bezbolestně vráceny do původní polohy.
Breussova masáž zad s třezalkovým olejem je specifický postup hmatů s cílem:
Uvolnění napjatých zádových svalů:
Zakladatelem byl známý rakouský léčitel a odborník na přírodní medicínu Rudolf Breuss (1899-1990), který se v České republice proslavil svou léčbou rakoviny založenou na 42denním půstu s pitím zeleninových šťáv.
O třezalce a třezalkovém oleji
Třezalkový masážní olej se vyrábí z olivového oleje lisovaného za studena s třezalkou tečkovanou (Hypericum perforatum). Díky červenému barvivu (hypericinu) obsaženému v květech má výsledný třezalkový olej charakteristickou červenou barvu. Třezalka je rostlina mírného pásma a k léčebným účelům se používá již od starověku. Pro své mimořádné účinky a širokou škálu využití patří mezi přední léčivé byliny.
Dioskoeridés (asi 40-90 n. l.), známý řecký lékař, lékárník a botanik, doporučoval užívat třezalku vnitřně při ischiasu a zevně jako obklad na popáleniny. Paracelsus (1493 - 1541 n. l.), jeden z nejznámějších renesančních lékařů, doporučoval třezalku jako účinný prostředek k místní úlevě od bolesti při poraněních, křečích a pohmožděninách.
Třezalka však působí také jako antibiotikum, čistí krev (podporuje látkovou výměnu, má silné protizánětlivé účinky a léčí většinu exémů . Po úrazech hlavy hojí poškozenou tkáň a odstraňuje otoky, léčí plíce, slinivku břišní, žaludek a dvanácterník, atd. Snižuje také psychické napětí, uklidňuje a zlepšuje náladu, snižuje úzkost. Jeho užívání se doporučuje také při mírných až středně těžkých stavech deprese.
Vlastnosti Třezalky tečkované:
Upozornění:
Dornova metoda / masáž
Dornova metoda není masáž v pravém slova smyslu, ale jemná manuální technika, která pomáhá odstranit bolesti zad, napravit blokády páteře a zmírnit nebo odstranit bolesti kloubů. Toho se dosahuje narovnáním rozdílů v délce dolních končetin, obnovením vybočených nebo propadlých obratlů páteře, a to i do stran vybočených, nebo dovnitř vtlačené kostrče (např. následkem pádu z kola apod.). Dornova metoda také pomáhá zmírnit následky skoliotického držení těla. Všechny techniky se provádějí za aktivní účasti klienta.
Léčba se provádí postupným tlakem jednoho nebo několika prstů či dlaní terapeuta za aktivní účasti klienta (postupné opakované pohyby rukou nebo nohou). Klient se tak stává aktivním spolutvůrcem svého uzdravení. V některých technikách Dornovy metody se pro znásobení účinku používá baňkování. Vhodným doplňkem Dornovy metody je tzv. breussova masáž, která pomáhá uvolnit a relaxovat páteř.
Další výhodou této metody je, že kromě nápravy fyzických problémů velmi často odstraňuje i psychické bloky v mysli klienta. Dlouhodobá a pečlivá pozorování terapeutů orientovaných na Dornovu metodu potvrzují souvislost mezi stavem páteře a kloubů na jedné straně a stavem orgánů a psychickými stavy člověka na straně druhé. Tuto souvislost tradiční východní medicína pečlivě sleduje již více než dvě tisíciletí.
O původu Dornovy metody
Jedná se o velmi mladou terapeutickou techniku, jejíž základy položil v druhé polovině 20. století německý farmář Dieter Dorn. Díky své jednoduchosti a téměř zázračným výsledkům je tato metoda dnes velmi oblíbená nejen v Evropě, ale i v Africe.
Medová detoxikační masáž
Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu přímo na tělo prostřednictvím pokožky. Nejedná se o tradiční masáž, některým lidem může být nepříjemná a mírně bolestivá. Přesto je pro mnoho lidí tento jemně brnící pocit vytahování kůže velice příjemný.
Pomáhá:
Proces medové masáže
Na určitá místa se nanese vrstva rozpuštěného medu, do které se přimíchají vhodné éterické oleje, a masáž se provádí střídavými kývavými pohyby obou rukou (tzv. pumpováním), přičemž se udržuje tok lymfy. Po 20 minutách se med smyje teplou vodou pomocí žínky a použije se nový med. Tím se během procedury odstraní nečistoty a toxiny. Po skončení masáže se med dobře smyje teplou vodou a pokožka se osuší ručníkem. Pokožka je nelepivá, hladká, pružná a dobře prokrvená.
Vaše zpráva byla úspěšně odeslána, jakmile to bude možné, odpovíme Vám.
Vaši zprávu se nepodařilo odeslat, zkuste to později.
Kontraindikace masáže
Před objednáním masáže si prosím přečtěte níže uvedené kontraindikace, které neumožňují provádět masáž vůbec nebo na určitých částech těla. Pokud si nejste jisti, zda můžete na masáž přijít, poraďte se se svým lékařem.
Lokální kontraindikace (nemasírujeme postiženou část těla)
- V místech kousnutí hmyzem, kousnutí psem a hadem.
- Kožní znaménka, bradavice, pigmentové névy a veruky a lokální kožní znaménka.
- V místech plísňových onemocnění.
- V místech krvácejících ran, otevřených ran, rozsáhlých pohmožděnin a zlomenin.
- Bederní oblast při onemocnění ledvin.
- V oblasti hrudníku při implantaci kardiostimulátoru.
- Křečové žíly, bércové vředy, nezhojené jizvy, čerstvé tetování.
- V místech popálenin, opařenin nebo popálených míst na kůži.
- Břicho při akutních onemocněních žlučníku.
- V místech otoků nejasného původu.
Celková kontraindikace dočasná (když se po určitou dobu nemasíruje celé tělo)
- Všechny akutní stavy - horečka, infekční, virové a bakteriální onemocnění a při podezření na ně horečnaté stavy a stavy v průběhu antibiotické léčby a 3 -4 týdny po dobrání ATB.
- Choroby dutiny břišní spojené s krvácením.
- Těhotné, menstruující ženy a ženy v šestinedělí.
- Záněty žil.
Celkové kontraindikace trvalé (kdy nemasírujeme celé tělo po velmi dlouhou dobu nebo vůbec)
- Kardiopulmonální dekompenzace a onemocnění.
- Při nestabilním nebo vysokém krevním tlaku (pouze s potvrzením od ošetřujícího lékaře).
- Srdeční onemocnění, vrozené srdeční vady, onemocnění ledvin.
- Ateroskleróza, osteoporóza.
- Pergamenová kůže.
- Záněty kloubů, dutiny břišní, ledvin, močových cest, vaječníků, žlučníku a orgánů.
- Epilepsie (pouze se zprávou od ošetřujícího lékaře, masáž se provádí vsedě).
- Tromboembolická onemocnění, akutní trombóza, poruchy krvácení, trombóza.
- Při celkové vyčerpanosti a sešlosti.
- Dlouhodobá medikace (nutná zpráva ošetřujícího lékaře).
- Onkologická onemocnění - zhoubné nádory (po úspěšné léčbě pouze s potvrzením lékaře).
- Starší osoby trpící odvápněním kostí (nutná zpráva od ošetřujícího lékaře).
- Při onemocnění dutiny břišní spojeném se zánětem a krvácením.
- Při užívání inzulínu při cukrovce (při lehčím stadiu cukrovky pouze s potvrzením od lékaře).
- Hnisavá nebo plísňová onemocnění kůže, otevřené rány, ekzémy, dermatitidy, maligní melanom kůže.
- Stavy vyžadující klid na lůžku a po nedávných úrazech a operacích.
- Po odběru krve, po extrakci zubu, 3 týdny po očkování proti COVID-19.
- Poruchy krvácení a léky proti srážení krve.
- Neurologická onemocnění, duševní poruchy a poruchy chování (nutná zpráva ošetřujícího lékaře).
Jak u nás můžete platit?
Kromě hotovosti a kreditních karet můžete za naše služby platit také pomocí firemních benefitů Galerie Beta, Edenred a Sodexo.